Isparta - Burdur Tabip Odası Gündem


14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı Isparta- Burdur Tabip Odası Başkanlığı ve SDÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen bir törenle kutlandı
Cumhuriyet Meydanı’na çelenk sunulması ile başlayan etkinlik, Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde devam etti. Akademik Oda Orkestrasının sunduğu müzik dinletisinin ardından etkinliğin açılış konuşmasını Isparta Burdur Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Ali  Gökçe yaptı. Tıp tarihi hakkında katılımcılara bilgi veren Gökçe, “Tarihi doğru okuyamayan coğrafyasında birliği sağlayamaz.” dedi.

Sağlık sektöründe hizmet vermenin büyük sorumluluklar getirdiğini dile getiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar,  hekimlerin istedikleri standartlara sahip olması ve çalışmalarını yürütebilmesi adına olumlu yönde çalışmalar yapıldığını belirterek hekimlerin ve sorumluluğunu taşıdığı ailesinin yaşam standartlarını sağlayacak gelir düzeyine sahip olması, güvence içinde adaletli bir ortamda çalışabilmesi, mesleğini sürdürebilecek ve araştırma yapabilecek yeterli alt yapı olanaklarının bulunması, öğrendiklerini diğer hekimlere öğretebilmesi için devlet desteğine ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu da “Hekim olmak sadece bir meslek sahibi olmak demek değildir. Kendi hayatı ve kendi yaşam konforundan önce insanların hayatını düşünmek demektir.” diyerek özverili bir şekilde çalışma hayatını yürüten tüm hekimleri kutladı.

Konuşmaların ardından meslekte 30. yıl ve 40. yılını dolduran hekimlerimize plaketleri takdim edildi. 

Daha sonra akademik alanda yükselme yaşayan akademisyenlere binişleri giydirildi.
Gaziantep escort  , hd film izle   , Hiltonbet giriş
Tören mesleğe ilk adımlarını atan öğrencilerin beyaz önlük giymeleriyle sona erdi.